Kongreyi Takviminize Ekleyin..
 



 

Bilimsel Program


  • » 29 KASIM 2017 - ÇARŞAMBA
    SAAT KUBİLAY HAN I
    13:00 - 14:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Selmin ŞENOL, Serap BALCI
    14:00 - 15:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Naime ALTAY, Seher Sarıkaya KARABUDAK
    15:00 - 15:30 KAHVE ARASI
    15:30 - 16:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Emine GEÇKİL, Zerrin ÇİĞDEM
    16:30 - 17:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Gülümser DOLGUN , Figen YARDIMCI
       
    SAAT KUBİLAY HAN II (ANA SALON)
    08:30 - 17:00 KAYIT
    13:00 - 17:30 ÇALIŞTAY
    PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİNDE LİSANSÜSTÜ EĞİTİM

    Yönetici: Zümrüt BAŞBAKKAL
    14:00 - 15:00 Dünyada Lisansüstü Eğitim
    Konuşmacı: Nurcan ÖZYAZICIOĞLU

    Türkiye’de Lisansüstü Eğitim
    Konuşmacı: Sevil İNAL
    15:00 - 15:30 KAHVE ARASI
    15:30 - 17:30 GRUP ÇALIŞMALARI
       
    SAAT KUBİLAY HAN III
    13:00 - 14:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Dilek YILDIZ, Birsen MUTLU
    14:00 - 15:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Ayşegül İşler DALGIÇ, Ayfer AÇIKGÖZ
    15:00 - 15:30 KAHVE ARASI
    15:30 - 16:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Hüsniye ÇALIŞIR, Ayşe KARAKOÇ
    16:30 - 17:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Murat BEKTAŞ, Gülzade UYSAL
       
    SAAT POSTER ALANI
    13:00 - 14:00 POSTER BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Hatice Yıldırım SARI, Duygu Sönmez DÜZKAYA
    14:00 - 15:00 POSTER BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Ebru TÖRÜNER, Fadime Üstüner TOP
    15:00 - 15:30 KAHVE ARASI
    15:30 - 16:30 POSTER BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Nejla Canbulat ŞAHİNER , Nurdan Akçay DİDİŞEN
    16:30 - 17:30 POSTER BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Dilek ERGİN, Seda ÇAĞLAR


    KURS PROGRAMI
    SALON VIII
    PEDİATRİ HASTASINDA TANILAMA VE BAKIMI PLANLAMA
    Kurs Eğitimcileri: Firdevs ERDEMİR, Bedriye AK
    13:00 - 13:15 Tanışma Etkinliği Grup
    13:15 - 14:00 Tanılamada Verilerin Önemi Firdevs ERDEMİR
    14:00 - 15:00 Hemşirelikte Ortak Dil Kullanımı ve Hemşirelik Terminolojileri Firdevs ERDEMİR
    15:00 - 15:15 KAHVE ARASI
    15:15 - 16:15 Tanısal Usavurum ve Hemşirelik Tanılarının Belirlenmesi Bedriye AK
    16:15 - 16:45 Hemşirelik Girişimlerinin Belirlenmesi ve Planlanması Bedriye AK
    16:45 - 17:00 KAHVE ARASI
    17:00 - 17:30 Bakım Sonuçlarının Değerlendirilmesi Bedriye AK
    17:30 - 18:15 Grup Çalışmaları - Vaka Çalışması Firdevs ERDEMİR
    Bedriye AK
    18:15 - 18:30 Kursun Değerlendirilmesi ve Kapanış Grup
  • » 30 KASIM 2017 - PERŞEMBE
    SAAT KUBİLAY HAN I
    12:00 - 12:30 KONFERANS
    ÇOCUK HEMŞİRELERİNİN TEKNOLOJİ KULLANIMI

    Oturum Başkanları: Duygu ARIKAN, Özgür ALPARSLAN

    Konuşmacı: Ebru TÖRÜNER
    12:30 - 13.30 ÖĞLE YEMEĞİ
    13:30 - 14:30 PANEL
    SIK GÖRÜLEN BESLENME SORUNLARI
    Oturum Başkanları: Yurdagül ERDEM, Meral BAYAT

    Bodurluk
    Konuşmacı: Naime ALTAY

    Obesite
    Konuşmacı: Filiz ARSLAN

    Raşitizm
    Konuşmacı: Seda ÇAĞLAR
    14:30 - 15:00 KONFERANS
    AİLELER TABURCULUĞA HAZIR MI?

    Oturum Başkanları: Rana YİĞİT, Figen YARDIMCI

    Konuşmacı: Ayda ÇELEBİOĞLU
    15:00 - 15:30 KAHVE ARASI
    15:30 - 16:30 PANEL
    RİSKLİ/ENGELLİ ÇOCUK VE AİLELERİ

    Oturum Başkanları: Nursan ÇINAR, Hüsniye ÇALIŞIR

    Riskli Ebeveyn ile Yaşayan Çocuk
    Konuşmacı: Emine GEÇKİL

    Engelli Çocuk ve Ailesinin Güçlendirilmesi
    Konuşmacı: Hatice Yıldırım SARI
    16:30 - 17:00 KONFERANS
    OTİZM ERKEN TANI VE İZLEMİ

    Oturum Başkanları: Lale Ayşegül BÜYÜKGÖNENÇ, Dilek ERGİN

    Konuşmacı: Hava ÖZKAN
    17:00 - 17:30 KONFERANS
    PEDİATRİK EPİLEPSİ HEMŞİRELİĞİ

    Oturum Başkanları: Ayda ÇELEBİOĞLU, Nejla Canbulat ŞAHİNER

    Konuşmacı: Ayşegül İşler DALGIÇ
       
    SAAT KUBİLAY HAN II (ANA SALON)
    09:00 - 10:00 AÇILIŞ
    10:00 - 10:30 KAHVE ARASI
    10:30 - 12:00 PANEL
    PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİNİN GÜCÜ: ŞEFKAT, BİLGİ, BECERİ

    Oturum Başkanları: Firdevs ERDEMİR, Candan ÖZTÜRK

    Şefkat ve Pediatri Hemşireliği
    Konuşmacı: Fatma Güdücü TÜFEKÇİ

    Bilgi ve Pediatri Hemşireliği
    Konuşmacı: Dilek YILDIZ

    Beceri ve Pediatri Hemşireliği
    Konuşmacı: Güler CİMETE
    12:00 - 12:30 KONFERANS
    ÜLKEMİZDE ÇOCUK SAĞLIĞININ DURUMU (dün, bugün, yarın)

    Oturum Başkanları: Gülay GÖRAK, Sevim SAVAŞER

    Konuşmacı: Zeynep CONK
    12:30 - 13.30 ÖĞLE YEMEĞİ
    13:30 - 14:00 KONFERANS
    PEDIATRIC EARLY WARNING SYSTEMS (PEWS): A MULTI - DISCIPLINARY APPROACH IN PREVENTING A CHILD’S DETERIORATION

    Oturum Başkanları: Hicran ÇAVUŞOĞLU, Suzan YILDIZ

    Konuşmacı: Jos M. LATOUR
    14:00 - 15:00 PANEL
    ÇOCUKTA HEMATOLOJİK SORUNLAR VE HEMŞİRELİK BAKIMI

    Oturum Başkanları: Sema KUĞUOĞLU, Katalin PAPP

    Iron Deficiency Anemia
    Konuşmacı: Katalin PAPP

    Hemofili
    Konuşmacı: Selmin ŞENOL
    15:00 - 15:30 KAHVE ARASI
    15:30 - 16:15 KONFERANS
    SAĞLIKLI YAŞAMIN SIRRI: MİKROBİYOTANIN MUCİZESİ

    Oturum Başkanları: Suzan YILDIZ, Gülçin BOZKURT

    Konuşmacı: Metehan ÖZEN
    16:15 - 17:00 KONFERANS
    NONPHARMACOLOGIC METHODS USED PAIN MANAGEMENT OF CHILDREN DURING MEDICAL PROCEDURES

    Oturum Başkanları: Emine Efe ÖZEL, Ghada El KHALDİ

    Konuşmacı: Amy Lynn BAXTER
    17:00 - 17:30 KONFERANS:
    ÇOCUK HEMŞİRELİĞİNDE TRANSKÜLTÜREL YAKLAŞIM

    Oturum Başkanları: Sema KUĞUOĞLU, Gülümser DOLGUN

    Konuşmacı: Candan ÖZTÜRK
       
    SAAT KUBİLAY HAN III
    12:00 - 12:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Nursan ÇINAR, Bahire BOLIŞIK
    12:30 - 13.30 ÖĞLE YEMEĞİ
    13:30 - 14:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Ayşe Ferda OCAKÇI, Hacer ÇETİN
    14:30 - 15:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Sevil İNAL, Melahat Akgün KOSTAK
    15:00 - 15:30 KAHVE ARASI
    15:30 - 16:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Türkan TURAN, Seher Sarıkaya KARABUDAK
    16:30 - 17:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Özgür ALPARSLAN, Emine Altun YILMAZ
       
    SAAT POSTER ALANI
    10:00 - 10:30 KAHVE ARASI
    10:30 - 11:30 POSTER BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Hatice Bal YILMAZ, Nurdan Akçay DİDİŞEN
    11:30 - 12:30 POSTER BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Ayfer ELÇİGİL, Hava ÖZKAN
    12:30 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ
    13:30 - 14:30 POSTER BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Zümrüt BAŞBAKKAL, Fadime Üstüner TOP
    15:00 - 15:30 KAHVE ARASI
    15:30 - 16:30 POSTER BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Zerrin ÇİĞDEM, Bedriye AK
    16:30 - 17:30 POSTER BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Duygu GÖZEN, Ayfer AÇIKGÖZ


    KURS PROGRAMI
    SALON V
    ÇOCUKLARDA KANITA DAYALI KATETER BAKIMI VE KAN ALMA
    Kurs Yöneticisi: Duygu Sönmez DÜZKAYA
    08:15 - 08:30 Açılış, Tanışma Duygu Sönmez DÜZKAYA
    08:30 - 10:00 PERİFERİK VENÖZ KATETER (PVK)
    Periferik Vasküler Girişim Yönetimi
    Meltem DİRLİK
    Komplikasyonları Nasıl Önleyebiliriz?
    PVK İlişkili Komplikasyonlara Yaklaşım
    Duygu Sönmez DÜZKAYA
    10:00 - 10:30 KAHVE ARASI
    10:30 - 12:00 SANTRAL VENÖZ KATETER (SVK)
    Santral Vasküler Girişim Yönetimi
    Tülay YAKUT
      Santral Vasküler Kateter İlişkili İnfeksiyonların Önlenmesi ve Bundle
    Yaklaşımı
    İlker DEVRİM
    12:00 - 12:30 Metabolik Tarama Testlerinde Filtre Kağıdına Kan Alma ve
    Gönderiminde Hemşirenin Sorumlulukları
    Şadiye DUR
    12:30 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ
    13:30 - 14:00 PEDİATRİK KAN ALIMI
    Kan Alma İşlemine Çocukların Hazırlanması ve Yaşanan Sorunlara
    Çözüm Önerileri
    Gülzade UYSAL
    14:00 - 15:00 Çocuklarda Kan Alımı İyi Uygulamalar Nedim ALBAYRAK
    15:00 - 15:30 KAHVE ARASI
    15:30 - 16:45 Preanalitik Hata Kaynakları ve İyi Uygulamalar İpek ÇINAROĞLU
    16:45 - 18:30 Pratik Eğitim - Periferik ve Santral Venöz Kateterler ve Kan Alma
    Uygulamaları
    Hafize AKAY
    Tülay YAKUT
    Duygu Sönmez DÜZKAYA
    Meltem DİRLİK
    Gülzade UYSAL
    18:30 - 18:45 Kursun Değerlendirilmesi ve Kapanış Grup
     
    KURS PROGRAMI
    SALON VIII
    BİLGİSAYARDA TEMEL SPSS UYGULAMALARI
    Kurs Yöneticisi: Murat BEKTAŞ
    08.00 - 10.00 Veri Dosyası Açma, Veri Girişi, Tanımlama
    Excel Dosyasını SPSS’e Aktarma
    Output Dosyası Yönetimi

    Veri Kontrolü;
    • Tanımlayıcı İstatistikler
    • Hatalı/Eksik Veri Giriş Kontrolü
    • Verilerin Normal Dağılıma Uygunluğu;
      • Varyans Homojenliği Testi
      • Normal Dağılım Testleri
      • Histogram, Saplı Kutu Grafiği
      • Stem Leaf Grafiği
    10:00 - 10:30 KAHVE ARASI
    10.30 - 11.30 Sık Kullanılan Bazı SPSS Komutları
    • Split File (Dosyanın Belirli Değişkenlere Göre Bölünmesi)
    • Select Cases (Belirli Değişkenlerin Seçilmesi)
    • Recode (Yeniden Kodlama ile Yeni Değişkenlerin Yaratılması)
    • Transform/Compute (Yeni Değişkenlerin Hesaplanması)
    11.30 - 12.30 Sürekli Veriler İçin Analizler
    • İki Ortalama Arasındaki Farkın Önemlilik Testi: T Testi / Mann - Whitney Testi
    • İki Eş Arasındaki Farkın (Ortalama) Önemlilik Testi
    • Eşleştirilmiş Örneklemde T Testi / Wilcoxon Testi
    12.30 - 13.30 ÖĞLE YEMEĞİ
    13.30 - 14.15 • İkiden Fazla Bağımsız Grup Ortalamasının Karşılaştırılması;
         - Tek Yönlü Varyans Analizi/Kruskal - Wallis Testi
    14.15 - 15.15 • Sürekli Değişkenler Arası İlişkiler: Pearson /Sperman Korelasyon Analizi
    • Güvenirlik Analizi: Cronbach Alfa Analizi
    15.15 - 15.30 KAHVE ARASI
    15.30 - 18.00 Kategorik Veriler İçin Analizler:
    • İki Yüzde Arasındaki Farkın Önemlilik Testi
    • Ki - Kare Testleri
      • 2x2 Ki - Kare Testi
      • Fisher Kesin Ki - Kare Testi
      • Çok Gözlü Ki - Kare Testi
    • Bağımlı İki Yüzde/Oranın Karşılaştırılması: Mc Nemar Testi
    18.00 - 18.30 Geri Bildirim ve Kurs Belgelerinin Verilmesi
    - SPSS Kursu, bilgisayar uygulamalı olarak yapılacaktır. Katılımcıların SPSS yüklü bir dizüstü bilgisayar getirmesi
    gerekmektedir.
    - Tüm analizler için hazır veri tabanları kullanılarak; verilerin uygunluğu, analizin yapılması, hangi sonuçların alınacağı,
    sonuçların yorumlanması, gerekiyorsa ileri analizlerinin yapılması konuları ele alınacaktır.
  • » 1 ARALIK 2017 - CUMA
    SAAT KUBİLAY HAN I
    08:30 - 10:00 PANEL
    ÇOCUK SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN DURUMLAR

    Oturum Başkanları: Emine Efe ÖZEL, Melahat Akgün KOSTAK

    Savaş ve Göç
    Konuşmacı: Ayşe Ferda OCAKÇI

    Yoksulluk
    Konuşmacı: Rana YİĞİT

    Gelenekler
    Konuşmacı: Dilek ERGİN
    10:00 - 10:30 KAHVE ARASI
    10:30 - 11:00 KONFERANS
    ÇOCUK HEMŞİRELİĞİNDE PALYATİF BAKIM

    Oturum Başkanları: Güler CİMETE , Ayşegül İşler DALGIÇ

    Konuşmacı: Ayfer ELÇİGİL
    11:00 - 11:30 KONFERANS
    SPİNAL MÜSKÜLER ATROFİ VE HEMŞİRELİK BAKIMI

    Oturum Başkanları: Lale Ayşegül BÜYÜKGÖNENÇ, Türkan TURAN

    Konuşmacı: Gülümser DOLGUN
    11:30 - 12:30 PANEL
    ÇOCUK HEMŞİRELİĞİNDE SIK KARŞILAŞILAN SEMPTOMLAR VE YÖNETİMİ

    Oturum Başkanları: Fatma Güdücü TÜFEKÇİ, Nurcan ÖZYAZICIOĞLU

    İnfantil Kolik
    Konuşmacı: Birsen MUTLU

    Ateş
    Konuşmacı: Nejla Canbulat ŞAHİNER
    12:30 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ
    13:30 - 14:30 PANEL
    KATETER BAKIMINDA GÜNCELLEMELER

    Oturum Başkanları: Hatice Yıldırım SARI, Murat BEKTAŞ

    Üriner Kateter
    Konuşmacı: Özgür ALPARSLAN

    Periferik ve Santral Kateter
    Konuşmacı: Fadime Üstüner TOP
    14:30 - 15:00 KONFERANS
    ÇOCUK YOĞUN BAKIMDA PLAZMAFEREZ UYGULAMASI VE HEMŞİRENİN SORUMLULUKLARI

    Oturum Başkanları: Ayfer ELÇİGİL, Naime ALTAY

    Konuşmacı: Tülay YAKUT
    15:00 - 15:30 KAHVE ARASI
    15:30 - 16:00 KONFERANS
    ÇOCUKLARDA AKILCI İLAÇ KULLANIMI

    Oturum Başkanları: Sevim SAVAŞER, Dilek YILDIZ

    Konuşmacı: Emine Altun YILMAZ
    16:00 - 17:30 PANEL
    KANITA DAYALI UYGULAMALAR

    Oturum Başkanları: Hacer ÇETİN, Hatice Bal YILMAZ

    Ağız Bakımı
    Konuşmacı: Türkan TURAN

    Basınç Yarası
    Konuşmacı: Melahat Akgün KOSTAK

    Oksijen Uygulamaları
    Konuşmacı: Hüsniye ÇALIŞIR
       
    SAAT KUBİLAY HAN II (ANA SALON)
    08:30 - 10:00 PANEL
    EMZİRME, TAMAMLAYICI BESLENMEYE GEÇİŞ VE HEMŞİRENİN SORUMLULUKLARI

    Oturum Başkanları: Yurdagül ERDEM, Sevil İNAL

    Initiation and Maintenance of Breasfeeding
    Konuşmacı: Katalin PAPP

    Riskli Yenidoğanlarda Anne Sütünü Destekleyici Uygulamalar
    Konuşmacı: Bahire BOLIŞIK

    Tamamlayıcı Beslenmeye Geçiş
    Konuşmacı: Serap BALCI
    10:00 - 10:30 KAHVE ARASI
    10:30 - 11:00 KONFERANS
    CARING FOR CHILDREN WHEN IN THE ICU: SPECIAL ATTENTION IS NEEDED

    Oturum Başkanları: Firdevs ERDEMİR, Amy Lynn BAXTER

    Konuşmacı: Jos M. LATOUR
    11:00 - 11:30 KONFERANS
    RECOGNIZING OF ABUSE CASES REFERRAL TO PEDIATRIC EMERGENCY DEPARTMENTS AND APPROPRİATE
    APPROACH
    Oturum Başkanları: Jos M. LATOUR, Ayşe Ferda OCAKÇI

    Konuşmacı: Amy Lynn BAXTER
    11:30 - 12:30 KONFERANS
    NEURO - PROTECTION AND DEVELOPMENTAL CARE OF NEWBORN

    Oturum Başkanları: Candan ÖZTÜRK, Zerrin ÇİĞDEM

    Konuşmacı: Ghada El KHALDİ
    12:30 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ
    13:30 - 14:30 UYDU SEMPOZYUMU
    BEBEK BESLENMESİNDE GÜNCEL SORULAR, DOĞRU CEVAPLAR

    Oturum Başkanları: Suzan YILDIZ, Duygu ARIKAN

    Konuşmacları: Mehmet YALAZ, Fahri YEMİŞÇİOĞLU
    EVOLVİA - MONTERO
    14:30 - 15:00 KONFERANS
    ÇOCUK HEMŞİRELİK HİZMETLERİNİN GÖRÜNÜR OLMASI

    Oturum Başkanları: Gülten UYER, Güler CİMETE

    Konuşmacı: Yurdagül ERDEM
    15:00 - 15:30 KAHVE ARASI
    15:30-16:00 KONFERANS
    PEDİATRİ KLİNİKLERİNDE KARŞILAŞILAN ETİK SORUNLAR

    Oturum Başkanları: Gülay GÖRAK, Nursan ÇINAR

    Konuşmacı: Hicran ÇAVUŞOĞLU
    16:00 - 17:00 ZIT GÖRÜŞLER
    İNVAZİF GİRİŞİMLERDE AİLE OLSUN MU?

    Oturum Başkanları: Rana YİĞİT, Selmin ŞENOL

    Olsun
    Konuşmacı: Ayfer AÇIKGÖZ

    Olmasın
    Konuşmacı: Seher Sarıkaya KARABUDAK
    17:00 - 17:30 KONFERANS
    SCIENTIFIC PUBLICATION PROCESS

    Oturum Başkanları: Ebru TÖRÜNER, Duygu GÖZEN

    Konuşmacı: Monique Van DİJK
       
    SAAT KUBİLAY HAN III
    08:30 - 09:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Hicran ÇAVUŞOĞLU, Birsen MUTLU
    09:30 - 10:00 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Meral BAYAT, Emine Altun YILMAZ
    10:00 - 10:30 KAHVE ARASI
    10:30 - 11:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Filiz ARSLAN, Duygu Sönmez DÜZKAYA
    11:30 - 12:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Gülçin BOZKURT, Hava ÖZKAN
    12:30 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ
    13:30 - 15:00 PANEL
    YYBÜ’ DE DÖNÜŞÜMSEL HEMŞİRELİK

    Oturum Başkanları: Zümrüt BAŞBAKKAL, Selma ZIRAMAN

    Yenidoğanda Kaliteli ve Kanıta Dayalı Bakım
    Konuşmacı: Zümrüt BAŞBAKKAL

    YYBÜ’deki Pretermlerin Yaşa Özel Gereksinimleri
    Konuşmacı: Hatice Bal YILMAZ

    Travma Bilgisi İçeren Yaşa Uygun Bakım
    Konuşmacı: Figen YARDIMCI

    Travma Bilgisi İçeren Yaşa Uygun Bakımda Temel Ölçütler
    Konuşmacı: Nurdan Akçay DİDİŞEN
    15:00 - 15:30 KAHVE ARASI
    15:30 - 16:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Fatma Güdücü TÜFEKÇİ, Seda ÇAĞLAR
    16:30 - 17:30 SÖZLÜ BİLDİRİLER
    Oturum Başkanları: Nurcan ÖZYAZICIOĞLU , Ayşe KARAKOÇ


    KURS PROGRAMI
    SALON V
    ÇOCUK HEMŞİRELİĞİNDE SİMÜLASYONLA ÖĞRENME
    Kurs Yöneticisi: Sema KUĞUOĞLU
    08:30 - 09:00 Tanışma Grup
    09:00 - 10:00 Simülasyon: En iyi Uygulama Standartları Sema KUĞUOĞLU
    10:00 - 10:30 KAHVE ARASI
    10:30 - 11:30 Çocuk Hemşireliğinde Simülasyon Tasarımı Zehra Kan ÖNTÜRK
    11:30 - 12:30 Çocuk Hemşireliğinde Simülasyonun Müfredata Entegrasyonu Sema KUĞUOĞLU
    12:30 - 13:30 ÖĞLE YEMEĞİ*
    13:30 - 16:30 Simülasyon Atölyesi Sema KUĞUOĞLU
    Emine Efe ÖZEL
    Zehra Kan ÖNTÜRK
    Yağmur ŞANCI
    15:00 - 15:30 KAHVE ARASI
    15:30 - 16:30 Simülasyon Atölyesi Devam Sema KUĞUOĞLU
    Emine Efe ÖZEL
    Zehra Kan ÖNTÜRK
    Yağmur ŞANCI
    16:30 - 17:00 Kursun Değerlendirilmesi ve Kapanış
    * Eğitim saat 12:30’ a kadar Xanadu Resort Hotel Salon V’ de devam edecek ardından grup olarak 13:00’ da Kongre Organizatörü SymCon aracılığıyla Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Simülasyon Laboratuvarına ulaşım sağlanacaktır.
  • » 2 ARALIK 2017 - CUMARTESİ
    SAAT KUBİLAY HAN I
    08:30 - 09:00 KONFERANS
    ÇOCUKTA TAMAMLAYICI VE ALTERNATİF TEDAVİ UYGULAMALARI

    Oturum Başkanları: Hicran ÇAVUŞOĞLU, Bahire BOLIŞIK

    Konuşmacı: Emine Efe ÖZEL
    09:00 - 10:00 PANEL
    İNVAZİF/İLAÇ UYGULAMALARINDA GÜVENLİK

    Oturum Başkanları: Ayşe Ferda OCAKÇI, Serap BALCI

    Hasta Güvenliği

    Konuşmacı: Nursan ÇINAR

    Sağlık Çalışanı Güvenliği

    Konuşmacı: Lale Ayşegül BÜYÜKGÖNENÇ
    10:00 - 10:30 KAHVE ARASI
       
    SAAT KUBİLAY HAN II (ANA SALON)
    08:30 - 10:00 PANEL
    EĞİTİM YÖNTEMLERİNİN PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİNDE KULLANIMI

    Oturum Başkanları: Zeynep CONK, Ayda ÇELEBİOĞLU

    Simülasyon
    Konuşmacı: Sema KUĞUOĞLU

    Mentörlük
    Konuşmacı: Gülçin BOZKURT

    Uzaktan Eğitim
    Konuşmacı: Duygu ARIKAN

    Kavram Haritaları
    Konuşmacı: Meral BAYAT
    10:00 - 10:30 KAHVE ARASI
    10:30 - 11:30 ÇALIŞTAY GRUPLARININ DEĞERLENDİRMELERİ VE SONUÇLAR
    11:30 - 12:00 KAPANIŞ
       
    SAAT KUBİLAY HAN III
    08:30 - 10:00 PANEL
    AŞI UYGULAMALARINDA YAŞANAN SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

    Oturum Başkanları: Emine GEÇKİL, Filiz ARSLAN

    Soğuk Zincirin Korunması
    Konuşmacı: Hacer ÇETİN

    Hazırlanması ve Uygulanması
    Konuşmacı: Duygu GÖZEN

    Özel Durumlarda Aşılama
    Konuşmacı: Ayşe KARAKOÇ
    10:00 - 10:30 KAHVE ARASI




     
Copyright @ 2017 PEDİATRİ HEMŞİRELİĞİ KONGRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. LookUs & Online Makale